G-sportsevenementen

Ga jij een sportieve uitdaging niet uit de weg? Dan is een triahtlon misschien wel iets voor jou.

 

Evenmentenkalender

21 juni 2025

Triathlon Holten

Op zaterdag 21 juni kunnen Special Olympics-sporters deelnemen aan de Triathlon Holten. De triathlon is een ultieme krachtsmeting over drie verschillende disciplines: zwemmen, fietsen en hardlopen. Bij de Triathlon Holten doen al een paar jaar Special Olympics-sporters mee. Lees hier meer over hun ervaringen! Wil jij dit jaar meedoen met de Triathlon Holten? Dat kan! Inschrijven kan via deze website. Deelname aan de triathlon is onder leiding van Wendy Scholten. Zorg ervoor dat je haar na het inschrijven een mailtje stuurt op wendyscholten@live.nl. Ook als je nog vragen hebt, kun je Wendy een mailtje sturen.

21 juni 2025

Univé Damster City Swim (Appingedam)

Zwemmen in een zwembad is leuk, maar zwemmen in historische grachten is misschien nog wel veel leuker. En kouder, maar gelukkig vindt de Damster City Swim pas in de zomer plaats. Op zaterdag 21 juni is het tijd voor de derde editie van dit evenement. Net als de afgelopen twee jaar zwemmen de deelnemers op de laatste zaterdag van juni dwars door de historische binnenstad van Appingedam (provincie Groningen). Naast prachtige grachten gaat de route ook langs monumentale panden en onder een tiental bruggen door. Bovendien is er langs bijna de gehele route genoeg mogelijkheid voor publiek om de deelnemers aan te moedigen. De start is om 13:45 uur en de afstand van de wedstrijd bedraagt duizend meter. Wil jij meedoen? Dat kan! De inschrijvingen gaan op 1 februari open en je kunt je inschrijven tot en met 15 juni. De wedstrijd biedt gelegenheid voor zowel individuele deelnemers als Unified-teams. Meer informatie over het inschrijven vind je hier. Op de website van de Damster City Swim is verder veel informatie te vinden over de route, het programma en nog veel meer. Mocht je nog vragen hebben, kun je altijd mailen naar info@damstercityswim.nl. 

Special Olympics Nationale Spelen

Special Olympics organiseert jaarlijks meerdere regionale, nationale en internationale sportevenementen voor mensen met een verstandelijke beperking. Iedereen kan meedoen op zijn eigen niveau en plezier staat voorop.

De regionale en nationale sportevenementen van Special Olympics zijn toegankelijk voor alle mensen met een verstandelijke beperking die een sport beoefenen. Special Olympics organiseert ook op internationaal niveau zomerspelen en winterspelen. Hier doen maar liefst 190 landen aan mee.

Special Olympics Nationale Evenementen

Special Olympics organiseert jaarlijks meerdere regionale, nationale en internationale sportevenementen voor mensen met een verstandelijke beperking. Iedereen kan meedoen op zijn eigen niveau en plezier staat voorop.

De regionale en nationale sportevenementen van Special Olympics zijn toegankelijk voor alle mensen met een verstandelijke beperking die een sport beoefenen. Special Olympics organiseert ook op internationaal niveau zomerspelen en winterspelen. Hier doen maar liefst 190 landen aan mee.

Evenementenverslagen:

Special Olympics Team NL gehuldigd in Haarlem

Special Olympics Team NL gehuldigd in Haarlem

Afgelopen zaterdag is Special Olympics Team NL gehuldigd in het stadhuis van Haarlem. Van 8 tot en met 15 maart namen deze sporters deel aan de Special Olympics World Winter Games 2025 in Turijn, waar ruim 1.500 sporters uit 103 landen samenkwamen om hun talenten te tonen op het allerhoogste podium. En met succes. Maar liefst 29 medailles namen zij mee terug naar Nederland. Reden genoeg om ze even goed in het zonnetje te zetten.

Familie onmisbare schakel in sportieve en sociale prestaties

Familie onmisbare schakel in sportieve en sociale prestaties

Een week in het spoor van atleten op de Special Olympics World Winter Games levert een ruime blik op over hoe de sporters zo’n groot evenement beleven, wat ze ervaren, hoe ze binnen een paar dagen zelfverzekerder op de wereld kunnen staan. Het is een reis die de atleten vaak hebben gemaakt met hun familie aan hun zijde. Een reis waarin pieken en dalen voorbij komen en waarin de sporters opeens in het middelpunt van de belangstelling komen te staan. Een verhaal over het belang van de steun van familie en begeleiding.

Eljo’s goud: ‘Ik ben eerste geworden!’

Eljo’s goud: ‘Ik ben eerste geworden!’

‘Ik ben eerste geworden!’ Het is de zin die langlaufer Eljo van Haandel waarschijnlijk het meest heeft uitgesproken tijdens de Special Olympics World Winter Games. Op het evenement in Turijn draait het om de ontwikkeling van de atleten, om de ervaring die ze op doen, en om de sociale contacten die ze krijgen. Het halen van een medaille is geen doel op zich, maar kan wel een middel zijn om het gevoel van eigenwaarde op te krikken. Het is het verhaal achter de gouden medaille van Eljo.

Helden van Special Olympics Team NL aangekomen in Turijn!

Helden van Special Olympics Team NL aangekomen in Turijn!

De spanning stijgt en de energie is voelbaar: Special Olympics Team NL is aangekomen in Italië om deel te nemen aan de Special Olympics World Winter Games 2025 in Turijn. Met 21 gedreven sporters, begeleid door een team van coaches en stafleden, staat Nederland klaar om schitterende prestaties neer te zetten op ‘s werelds grootste wintersportevenement voor mensen met een verstandelijke beperking.