Tijdens de atletenparade maken maar liefst 2.850 sporters en coaches hun entree op de IJsbaan in Haarlem. Onder luid applaus van de ruim 6.000 toeschouwers worden zij ontvangen als de helden die zij zijn. Het programma zit vol bijzondere momenten, zoals het binnenbrengen van de Flame of Hope, het afleggen van de eed en natuurlijk een feestelijke afsluiting.
Volg alles LIVE
De belangstelling voor de openingsceremonie is enorm. De kaarten zijn al maanden uitverkocht. Gelukkig hoef je niets te missen. Dankzij onze samenwerking met NH Media kun je de volledige ceremonie vrijdagavond live volgen via NH Nieuws en het YouTube-kanaal van NH: https://www.youtube.com/@NHNieuwsnl/streams
Programma deze week
Ook in de dagen voorafgaand aan de Nationale Spelen besteedt NH Nieuws uitgebreid aandacht aan het evenement.
Woensdag 18.00 uur
Reportage over het ophalen van de sporters uit Bonaire en Saba.
Donderdag 18.00 uur
Reportage over het Surf Project, waar kinderen met een verstandelijke beperking kennismaken met de surfsport.
Vrijdag 18.25 – 20.10 uur
Live-uitzending van de openingsceremonie.
Zondag vanaf 17.41 uur
Een uitgebreid verslag van de Special Olympics Nationale Spelen, ieder uur herhaald.
Maak kennis met onze sporters
In aanloop naar de Nationale Spelen volgde NH Nieuws verschillende sporters tijdens hun voorbereidingen. In het programma Klaar voor de Spelen volgt documentairemaker Ron Flens iedere week twee Special Olympics-sporters op weg naar het evenement.
Bekijk de afleveringen en leer de sporters alvast beter kennen.
Breakdancer Abel en bowler Jakolien
Kogelstoter Ruben en turnster Dunja
