Voordat de Flame of Hope haar eindbestemming bereikt, legt zij een bijzondere reis af. De vlam komt uit Noord-Brabant, waar in 2024 de vorige editie van de Nationale Spelen plaatsvond in Breda en Tilburg. Dinsdag ging de reis officieel van start met een ceremonieel overdrachtsmoment in Safaripark Beekse Bergen. Daar droegen wethouder Maarten van Asten en voormalig ambassadeurs Mitch en Steven de verantwoordelijkheid voor de vlam over aan ambassadeurs Lotte en Ruben van de Nationale Spelen Haarlem 2026.

Torch Run Nederland samen met de ambassadeurs. Foto: Sacha Hoebergen
Torch Run Nederland
Wereldwijd zetten politie- en brandweermedewerkers zich in voor Special Olympics via de Law Enforcement Torch Run. Ook in Nederland organiseert Torch Run Nederland activiteiten om aandacht te vragen voor sport voor mensen met een verstandelijke beperking en voor de missie van Special Olympics.
In aanloop naar de Nationale Spelen bezoekt de Flame of Hope onder begeleiding van Torch Run Nederland verschillende locaties in Noord-Holland. Tijdens deze route staat ontmoeting centraal en wordt aandacht gevraagd voor de aankomende Spelen en voor een samenleving waarin iedereen kan meedoen.
De eerste halte is op woensdag 10 juni om 10.30 uur bij het gemeentehuis van Haarlemmermeer waar wethouder Mariette Sedee de Flame of Hope verwelkomt. Na het bezoek naar het gemeentehuis zal Torch Run een bezoek brengen aan dagbesteding Floriande in Hoofddorp. De dag wordt afgesloten met een bezoek aan tennisvereniging Smash.
Een dag later staat Haarlem centraal. Op het provinciehuis ontvangt gedeputeerde Jeroen Olthof de Flame of Hope. Later die dag volgen bezoeken aan het stadhuis van Haarlem, waar burgemeester Jos Wienen en wethouder Eva de Raadt de vlam verwelkomen, en aan woonvoorziening De Schalkse Hoek. Tijdens deze route wordt Torch Run Nederland begeleid door bijzondere voertuigen van het Dutch American Police Department (DAPD).
Op vrijdagochtend wordt het eerste Special Olympics Dorp bij EuroParcs Spaarnwoude officieel geopend door de ambassadeurs van het evenement. De laatste stop voor de openingsceremonie vindt plaats bij het Eredivisie Beach Volleybal-toernooi in Zandvoort, waar burgemeester David Moolenburgh de Flame of Hope ontvangt.
Na deze route arriveert de Flame of Hope vrijdagavond op de IJsbaan Haarlem voor de openingsceremonie van de Special Olympics Nationale Spelen Haarlem 2026.
“Het begeleiden van de Flame of Hope is voor ons veel meer dan een ceremonieel moment. Het is een zichtbaar symbool van onze steun aan de sporters van Special Olympics. Hun doorzettingsvermogen, plezier en prestaties verdienen een podium. Wij zijn trots dat wij daar als Torch Run Nederland een bijdrage aan mogen leveren”, aldus Torch Run Nederland
