Verdeeld over de categorieën dames, heren en unified voltooiden de deelnemers aan het Special Olympics-onderdeel van deze unieke wedstrijd een parcours van 1000 meter dwars door de historische binnenstad. Met een warme zomerzon boven het water van het Damsterdiep en volop enthousiast publiek op de bruggen en kades, was het podium voor een onvergetelijke sportmiddag compleet.
De Univé Damster City Swim wordt elk jaar populairder en dat was ook dit jaar weer terug te zien. Niet alleen was er veel publiek aanwezig om de zwemmers aan te moedigen, maar bovendien werd een nieuw recordaantal deelnemers behaald. In totaal waren er zo’n 300 deelnemers, waarvan 23 meededen aan het Special Olympics-onderdeel van het programma.
Met een tijd van 35 minuten en 21 seconden werd het parcoursrecord op de drie kilometer bij de heren verbroken, maar ook de Special Olympics-sporters zetten een aantal rappe tijden neer. De uitslagen zijn hier terug te vinden. Meer informatie over het open water zwemmen vind je hier en bekijk ook vooral onze evenementenkalender voor aankomende evenementen!